Whatsapp Canlı Destek Butonu

IYT Yatçılık Eğitimi, İstanbul & Marmaris | oneyacht.org

Yatçılık deniz ve tekne severler arasında gittikçe popülerleşen bir akım haline gelmiş durumda. Deniz sporlarında kendini geliştirmek isteyenler, tekne sahipleri iyt yatçılık eğitimi almak için profesyonel eğitim veren kurumlar aramaktalar.

One Yacht olarak IYT (international yacht training) standartlarında verilen eğitimlerle Dünya standartlarında geçerli bir yat kaptanı olabilirsiniz.

Yatçılık Nedir

Yatçılık adından da anlaşılacağı gibi yat üzerinde yapılan faaliyetleri kapsayan alana verilen genel isimdir. Yat; genellikle gezi ve bireysel kullanım amacıyla kullanılan lüks teknelere verilen addır. Motor yada yelken gücü ile hareket eden farklı modelleri mevcutttur.

Yatlar ile turtistik geziler, turlar ve iş seyahatleri düzenlemek mümkündür. Bu faaliyetlere yatçılık faaliyeleri denmektedir.

Bir yat nasıl kullanılır, A'dan Z'ye tüm detayları ile tekne üzerindeki herşeyin kullanımı, hangi zorluk anında ne yapılması gerektiği yatçılık eğitimi adı altında mutlaka öğretilmelidir. Konu Yatçılık olduğu zaman bu konunun uzmanı olan kurum bulmak oldukça zor bir hal almaktadır.

Türkiye'de IYT Worldwide Yatçılık Eğitim Programı’nı uygulayan ve IYT Worldwide Yatçılık Eğitmeni yetiştirme yetkisine sahip yalnızca bir yelken okulu bulunmaktadır. One Yacht çatısı altında bu eğitimleri alabilir ve Dünya standartlarında bir kaptan olabilirsiniz.

Iyt Yatçılık Eğitimi Nedir

IYT (international yacht training); Dünyanın en yaygın ve tanınan denizcilik eğitim kurumudur. 56 farklı ülke tarafından akredite edilmiş Dünya'nın en geçerli ve saygın Denizcilik oluşumudur. Her yıl binlerce kişi IYT standartlarında eğitim alabilmek adına başvurularda bulunmaktadır. Yelken ve yatçılık faaliyetlerinde ulaşılabilecek en üst düzeylerden birisi IYT standartlarında bir kaptan olmaktır.

Türkiye'nin tek iyt yatçılık eğitimi kurumu olan One Yacht, hem İstanbul'da hem de Göcek'te eğitim verme imkanına sahiptir. Ayrıca Malta'da da eğitim alabilme imkanınız söz konusudur. Bu 3 lokasyondan dilediğinizde en iyi yelken kursunu alabilirsiniz.

IYT Yatçılık Eğitimi fiyatları, dönemleri ve tarihleri ile ilgili bilgi almak ve ayrıcalıklı denizcilik dünyasına katılmak oldukça kolay. Oneyacht sayesinde Türkiye içerisinde alacağınız eğitimle, Dünya standartlarında bir yelken eğitimi almak artık hayal değil.

Hemen almak istediğiniz eğitime ait sayfayı eğitimler sekmesinin altında bularak iletişim formu doldurabilirsiniz. İletişim sayfasında yer alan numaralardan bize ulaşıp detaylı bilgi alabilirsiniz.