Whatsapp Canlı Destek Butonu

Kaptansız Yelkenli Tekne Kiralayabilir miyim?

Evet kiralayabilirsiniz ancak, kaptansız tekne kiralamak için ADB'ye ihtiyacınız vardır. Yelkenli Tekne kiralamak için gerekli yetkinliğe sahipseniz ancak tekneniz yoksa One Yacht teknelerinden birini kiralayabilirsiniz.

Bir Tekne Kaptanının Maliyeti Nedir?

Bu bilginin kesinliği için firmamız ile iletişime geçmeniz gerekmektedir.

Tekne Kiralamak İçin Lisansa İhtiyacım Var Mı?

Tekne kiralamak için ADB'ye ihtiyacınız vardır. Buna ek olarak pratik bir eğitim aldığınızı gösteren IYT ehliyetine de ihtiyaç duyulmaktadır.

Hangi Tekneleri Kiralayabiliriz?

Kiralama yapacağınız tekneler websitemizde 'charter filomuz' kısmında bulunmaktadır.

Eğitim Alacağım Tekne Modelleri ve Eğitmenler Hakkında Bilgiyi Nereden Edinebilirim?

Websitemizdeki eğitmenler kısmından eğitmenlerimizin özgeçmişlerini inceleyebilirsiniz. Charter filomuz kısmından da filomuzdaki tekne modellerini inceleyebilirsiniz.

Teorik Eğitimler Nerede Verilmektedir?

Pratik eğitime kayıt olan kaptan adaylarına websitemiz üzerinden offline eğitim videoları paylaşılmaktadır.

Fun'otilla Nedir?

Uluslararası IYT Yatçılık Eğitimleri’ni tamamlamış olan kaptanların, komodor tekne öncülüğündeki filomuz eşliğinde tekne kiralama tecrübesi yaşamalarını ve denizdeki deneyimlerini artırmalarını amaçlayan bir yelken festivalidir.

Hangi Dillerde Eğitim Alabiliriz?

Türkçe ve İngilizce eğitim seçeneğimiz vardır. İngilizce eğitimler yalnızca Göcek lokasyonunda gerçekleştirilmektedir.

Tecrübe Seyirleri Nedir?

IYT Bareboat Skipper eğitimini tamamlayan kaptan adaylarının tecrübe edinip millerini arttırmaları ve öğrendiklerini pekiştirmeleri için eğitmen gözetiminde düzenlediğimiz seyirlerdir.

IYT Bareboat Skipper Ehliyetinin Harç Bedelleri Ne Kadardır?

IYT Bareboat Skipper Ehliyeti: 150 Euro / IYT Yachtmaster Coastal Ehliyeti: 160 Euro / ICC (International Certificate of Competency): 160 Euro / VHF Telsiz Ehliyeti: 75 Euro

İstanbul, İzmir ve Fethiye/Göcek'teki Yerleriniz Nerededir?

İstanbul’da Küçükyalı One Yacht İskelesi’nde, İzmir’de İzmir Marina’da, Fethiye’de Yes Marina’dan çıkış yapıp eğitimler Fethiye ve Göcek koylarında yapılmaktadır.

IYT Bareboat Skipper Ehliyetinin Geçerlilik Süresi Nedir?

5 yıldır. 5 yıl sonunda herhangi bir sınava girmeden yalnızca harç ücretini iyt.net adresi üzerinden ödeyerek ehliyetinizi yenileyebilirsiniz.

IYT Yachtmaster Coastal Programına Dahil Olmak İçin Şartlar Nelerdir?

800 mil ve gece seyri tecrübesi gerekmektedir. Bu tecrübenin edinildiği ise beyan edilmelidir.

Motoryat Eğitimi Alabilir Miyiz?

Evet alabilrsiniz. Motoryat eğitimlerimiz İstanbul’da gerçekleştirilmektedir. 4 gün 24 saatlik eğitim programı bulunmaktadır.

Eğitim Ücretlerine Nereden Ulaşabilirim?

IYT eğitim ücretlerine websitemizdeki eğitim takvimi bölümünden ulaşabilirsiniz. Daha detaylı bilgi için [email protected] mail adresimizden, +90 212 351 9100 nolu sabit hattımızdan ya da +90 532 335 83 00 nolu Whatsapp numaramızdan bizimle irtibata geçebilirsiniz.

Eğitimin İptali Durumunda Ücret İadesi Alabilir Miyim?

IYT Bareboat Skipper yelkenli yatçılık eğitimlerinde kesin kayıtlarda, eğitime 15 gün kala yapılan kaptan adaylarından kaynaklı iptal ve iadelerde %25, 3 gün kala yapılan iptal ve iadelerde %50 kesinti yapılır. (Mücbir sebep var ise tüm ücretin iadesi yapılır).

IYT Ehliyeti Almak Zorunlu Mudur? Nasıl Bir Yol İzlemeliyim?

Ehliyet almak zorunlu değildir fakat tekne kiralama yapmak isteyen kaptan adaylarının ehliyet alması gerekmektedir. Pratik eğitimler bittikten sonra yapılan yazılı sınav geçilmeli ve eğitmenin onayı alınmalıdır. Tecrübe seyirleri ile mil tamamlamak gerekmektedir.

Nasıl Kayıt Yaptırabilirim?

Kayıt olmak için bize [email protected] mail adresimizden, +90 212 351 9100 nolu sabit hattımızdan ya da +90 532 335 83 00 nolu Whatsapp numaramızdan ulaşabilirsiniz. Eğitim takvimi sayfamızdan da başvuru ve eğitim satın alma işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

Eğitim Ücretlerine Dahil Olan ve Olmayan Hizmetler Nelerdir?

Eğitim ücretine; tekne masrafları, IYT müfredatlı eğitim ücretleri ve yakıt giderleri dahildir. İkramlarımız olmakla birlikte yeme-içme ücretleri dahil değildir.

Ödeme İmkanları Nelerdir?

Ödemelerinizi nakit, havale/eft ya da kredi kartı yöntemleriyle yapabilirsiniz. Ödemenin %50’si kayıt günü, kalan %50’si ise eğitimin ilk günü yapılmaktadır.

Tanıdıklarımızla Birlikte Eğitim Alabilir Miyiz?

Evet tekne kapama imkanımız vardır. İstanbul, İzmir ya da Fethiye merkezlerimizden dilediğinizde kendi grubunuzu oluşturarak IYT müfredatlı yelkenli yatçılık, motoryat ve katamaran eğitimlerinizi alabilirsiniz.

Eğitim Ücretlerine Nereden Ulaşabilirim?

Şu anda aktif olan tüm IYT eğitim ücretlerine websitemizdeki eğitim takvimi bölümünden ulaşabilirsiniz. Motoryat ve katamaran eğitimleri ve detaylı bilgi için [email protected] mail adresimizden, +90 212 351 9100 nolu sabit hattımızdan ya da +90 532 335 83 00 nolu Whatsapp numaramızdan bizimle irtibata geçebilirsiniz.

IYT ve ADB Ehliyetleri Arasındaki Fark Nelerdir?

ADB ehliyeti Ulaştırma Bakanlığı tarafından verilen, Türk karasularında Türk bayraklı tekneleri kullanmak için gerekli olan ehliyettir. Teorik bir sınav ile alınmaktadır ve Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olan kaptanların mutlaka sahip olması gerekmektedir. IYT Bareboat Skipper ehliyeti ise Kanada merkezli uluslararası müfredata dayanan, 10 gün 200 mil pratik eğitim sonunda yazılı sınav ile alınabilen, 58 ülkede yat kullanma ve kiralamayı mümkün kılan bir ehliyettir. IYT ehliyetleri pratik eğitim sonucu alındığı için tekne kullanma yeterliliğiniz olduğunun kanıtı olarak kabul edilmektedir.

IYT Ehliyetleri Hangi Ülkelerde Geçerlidir?

Dünyada 58 ülkede geçerli, Avrupa Birliği ülkelerinde ise Hırvatistan ve Yunanistan’da geçerlidir.

IYT Ehliyet Türleri Nelerdir?

IYT WW yatçılık eğitimleri ile amatör seviyeden okyanusları aşacak seviyelere kadar olan eğitimleri tamamlayıp ehliyet sahibi olabilirsiniz. Bu ehliyetler: IYT Flotilla Ehliyeti, IYT Bareboat Skipper Ehliyeti, IYT Yachtmaster Coastal Ehliyeti, IYT Yachtmaster Offshore Ehliyeti, ICC (International Certificate of Competency), VHF Telsiz ehliyetleridir.

IYT (International Yacht Training) Nedir?

IYT (International Yacht Training) 58 ülkede eğitim merkezi bulunan, motoryat, yelkenli yat ve katamaran eğitimleri verip bu eğitimler sonunda uluslararası geçerli yatçılık ehliyetleri veren Kanada merkezli bir organizasyondur.

Eğitim Esnasında Ne Tür Kıyafetler Giymeliyim?

Tüm IYT yelkenli yatçılık ya da motoryat, katamaran eğitimlerinde tekne üzerinde rahat hareket edebileceğimiz kıyafetler giymeliyiz. Hava şartlarına göre yağmurluk, rüzgarlık ya da termal kıyafetler tercih edebilirsiniz. Ayakkabı seçiminde ise beyaz tabanlı spor ayakkabı veya lastik çizmeler tercih etmelisiniz. Küpe, kolye, bilezik vb. gibi aksesuarlar seyir halindeyken çıkarılmalıdır.

Eğitimlerin Ertelenmesi Mümkün Mü?

Tarafımızdan iptal edilen tüm IYT eğitimlerinin tekrarı sizler tarafından onaylanan bir tarihte yapılacaktır. Sizler tarafından gerçekleşecek olan erteleme talebinde ise 48 saat önceden bildirmeniz durumunda, eğitimlerini kaçırdığınız dersin tekrarlanacağı hafta gerçekleşecektir.

Eğitimi Tamamlayan Herkes Belgesini Alabilir mi?

Eğitimler tamamlandıktan sonra girilecek olan sınavda başarılı olan kişiler belgelerini yani IYT Bareboat Skipper ehliyetlerini alabilirler.

IYT(International Yacht Training) Eğitimleri Ne Kadar Sürmektedir?

IYT(International Yacht Training) müfredatına uygun olarak alacağınız IYT Filotilla Skipper yelkenli yatçılık eğitimleri İstanbul ve İzmir'de 5 saat teorik (6 ders) + 30 saat pratik (5 saat x 6 ders) olmak üzere toplam 35 saat, IYT(International Yacht Training) müfredatına uygun olarak alacağınız IYT Bareboat Skipper yelkenli yatçılık eğitimleri İstanbul ve İzmir'de 3 saat teorik (4 ders) + 20 saat pratik (5 saat x 4 ders) olmak üzere toplam 20saat sürecektir. Fethiye çıkışlı Göcek Koyları'nda ise 8 saat teorik eğitim(1 saat x 8 ders)+ 1 Hafta teknede konaklamalı yapılacaktır.

IYT WorldWide Belgesini Aldıktan Sonra Neler Yapabilirim?

IYT Worldwide belgeleri yeterliliklerine göre sınıflandırılmıştır. Yeterliliğine göre aldığınız belge sonrasında uluslararası sularda geçerliliği olan bir belgeye sahip olacaksınız ve yabancı bayraklı bir tekne kiralayıp kullanabileceksiniz.