Whatsapp Canlı Destek Butonu
IYT Worldwide belgesini aldıktan sonra neler yapabilirim?
 
IYT Worldwide belgeleri yeterliliklerine göre sınıflandırılmıştır. Yeterliliğine göre aldığınız belge sonrasında uluslararası sularda geçerliliği olan bir belgeye sahip olacaksınız ve yabancı bayraklı bir tekne kiralayıp kullanabileceksiniz.
Eğitimler ne kadar sürecek?
 
IYT müfredatına uygun olarak alacağınız eğitimler 15 saat teorik (3 saat x 5 ders) ve 36 saat pratik (6 saat x 6 ders) olmak üzere toplam 51 saat sürecektir.
Eğitimi tamamlayan herkes belgesini alabilir mi?
 
Eğitimler tamamlandıktan sonra girilecek olan sınavda başarılı olan kişiler belgelerini alabilirler.
Eğitimlerin ertelenmesi mümkün mü?
 
Tarafımızdan iptal edilen derslerin tekrarı sizler tarafından onaylanan bir tarihte yapılacaktır. Sizler tarafından gerçekleşecek olan erteleme talebinde ise 48 saat önceden bildirmeniz durumunda, eğitimlerini kaçırdığınız dersin tekrarlanacağı hafta gerçekleşecektir.
Eğitim esnasında ne tür kıyafetler giymeliyim?
 
Tekne üzerinde rahat hareket edebileceğimiz kıyafetler giymeliyiz. Hava şartlarına göre yağmurluk, rüzgarlık ya da termal kıyafetler tercih edebilirsiniz. Ayakkabı seçiminde ise beyaz tabanlı spor ayakkabı veya lastik çizmeler tercih etmelisiniz. Küpe, kolye, bilezik vb. gibi aksesuarlar seyir halindeyken çıkarılmalıdır.
IYT (International Yacht Training) Nedir?
 
IYT (International Yacht Training) 58 ülkede eğitim merkezi bulunan, motoryat, yelkenli yat ve katamaran eğitimleri verip bu eğitimler sonunda uluslararası geçerli yatçılık ehliyetleri veren Kanada merkezli bir organizasyondur.
Ehliyet türleri nelerdir?
 
IYT WW yatçılık eğitimleri ile amatör seviyeden okyanusları aşacak seviyelere kadar olan eğitimleri tamamlayıp ehliyet sahibi olabilirsiniz. Bu ehliyetler:
IYT Filotilla Ehliyeti
IYT Bareboat Skipper Ehliyeti
IYT Yachtmaster Coastal Ehliyeti
IYT Yachtmaster Offshore Ehliyeti
ICC (International Certificate of Competency)
VHF Telsiz ehliyetleridir.
IYT Ehliyeti hangi ülkelerde geçerlidir?
 
Dünyada 58 ülkede geçerli, Avrupa Birliği ülkelerinde ise Hırvatistan ve Yunanistan’da geçerlidir.
IYT ICC ehliyeti nedir?
 
Avrupa Birliği ülkeleri tarafından tanınan ehliyettir. IYT Bareboat Skipper eğitimini tamamlayıp ehliyetini alan kaptan adayları ICC sınavına girmeye hak kazanırlar.
IYT ve ADB Ehliyetleri arasındaki farklar nelerdir?
 
ADB ehliyeti Ulaştırma Bakanlığı tarafından verilen Türk karasularında Türk bayraklı tekneleri kullanmak için gerekli olan ehliyettir. Teorik bir sınav ile alınmaktadır ve Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olan kaptanların mutlaka sahip olması gerekmektedir. IYT Bareboat Skipper ehliyeti ise Kanada merkezli uluslararası müfredata dayanan, 10 gün 200 mil pratik eğitim sonucunda yazılı sınav ile alınabilen, 58 ülkede yat kullanma ve kiralamayı mümkün kılan bir ehliyettir. IYT ehliyetleri pratik eğitim sonucu alındığı için tekne kullanma yeterliliğiniz olduğunun kanıtı olarak kabul edilmektedir.
Eğitim ücretlerine nereden ulaşabilirim?
 
Eğitim ücretlerine websitemizdeki eğitim takvimi bölümünden ulaşabilirsiniz. Daha detaylı bilgi için [email protected] mail adresimizden, +90 212 351 9100 nolu sabit hattımızdan ya da +90 532 335 83 00 nolu Whatsapp numaramızdan bizimle irtabat geçebilirsiniz.
Tanıdıklarımızla birlikte eğitim alabilir miyiz?
 
Evet tekne kapama imkanımız vardır. İstanbul, İzmir ya da Göcek merkezlerimizden dilediğinizde kendi grubunuzu oluşturarak eğitim alabilirsiniz.
Ödeme imkanları nelerdir?
 
Ödemelerinizi nakit, havale/eft ya da kredi kartı yöntemleriyle ödeyebilirsiniz. Ödemenin %50’si kayıt günü kalan %50’si ise eğitimin ilk günü yapılmaktadır.
Eğitim ücretine dahil olan ve olmayan hizmetler nelerdir?
 
Eğitim ücretine tekne masrafları eğitim ücretleri ve yakıt giderleri dahildir. İkramlarımız olmakla birlikte yeme-içme ücretleri dahil değildir.
Nasıl kayıt yaptırabilirim?
 
Kayıt olmak için bize [email protected] mail adresimizden, +90 212 351 9100 nolu sabit hattımızdan ya da +90 532 335 83 00 nolu Whatsapp numaramızdan ulaşabilirsiniz. Eğitim takvimi sayfamızdan da başvuru ve eğitim satın alma işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.
Eğitim alacağım tekne modelleri ve eğitmenler hakkında detaylı bilgiyi nasıl edinebilirim?
 
Websitemizdeki eğitmenler kısmından eğitmenlerimizin özgeçmişlerini inceleyebilirsiniz. Charter filomuz kısmından da filomuzdaki tekne modellerini inceleyebilirsiniz.
Ehliyet almak zorunlu mudur? Nasıl bir yol izlemeliyim?
 
Ehliyet almak zorunlu değildir fakat tekne kiralama yapmak isteyen kaptan adaylarının ehliyeti alması gerekmektedir. Pratik eğitimler bittikten sonra yapılan yazılı sınav geçilmeli ve eğitmenin onayı alınmalıdır. Tecrübe seyirleri ile mil tamamlamak gerekmektedir.
Eğitimin iptal edilmesi durumunda ücret iadesi alabilir miyim?
 
Kesin kayıtlarda 15 gün kala yapılan kaptan adaylarından kaynaklı iptal ve iadelerde % 25 , 3 gün kala yapılan iptal ve iadelerde %50 kesini yapıplır. (Mücbir sebep var ise tüm ücretin iadesi yapılır).
Eğitim ücretlerine nereden ulaşabilirim?
 
Eğitim ücretlerine websitemizdeki eğitim takvimi bölümünden ulaşabilirsiniz. Daha detaylı bilgi için [email protected] mail adresimizden, +90 212 351 9100 nolu sabit hattımızdan ya da +90 532 335 83 00 nolu Whatsapp numaramızdan bizimle irtabat geçebilirsiniz.
Motoryat eğitimi alabilir miyiz?
 
Evet alabilrsiniz. Motoryat eğitimlerimiz İstanbul’da gerçekleştirilmektedir. 4 gün 24 saatlik eğitim programı bulunmaktadır.
IYT Yachtmaster Coastal programına dahil olmak için şartlar nelerdir?
 
800 mil ve gece seyri tecrübesi gerekmektedir. Bu tecrübenin edinildiği ise beyan edilmelidir.
IYT Bareboat Skipper ehliyetinin geçerlilik süresi nedir?
 
5 yıldır. 5 yıl sonunda herhangi bir sınava girmeden yalnızca harç ücretini iyt.net adresi üzerinden ödeyerek ehliyetinizi yenileyebilirsiniz.
İstanbul, İzmir ve Göcek’teki yerleriniz neresidir?
 
İstanbul’da Küçükyalı One Yacht İskelesi’nde İzmir’de İzmir Marina’da Fethiye’de Yes Marina’dan çıkış yapılıp eğitimler Fethiye ve Göcek koylarında yapılmaktadır.
IYT Bareboat Skipper ehliyetinin harç bedelleri ne kadardır?
 
IYT Bareboat Skipper Ehliyeti = 150 Euro IYT Yachtmaster Coastal Ehliyeti = 160 Euro ICC (International Certificate of Competency) = 160 Euro VHF Telsiz Ehliyeti = 75 Euro
Tecrübe seyirleri nedir?
 
IYT Bareboat Skipper eğitimini tamamlayan kaptan adaylarının tecrübe edinip millerini arttırmaları ve öğrendiklerini pekiştirmeleri için eğitmen gözetiminde düzenlediğimiz seyirlerdir.
Hangi dillerde eğitim alabiliriz?
 
Türkçe ve İngilizce eğitim seçeneğimiz vardır. İngilizce eğitimler yalnızca Göcek lokasyonunda gerçekleştirilmektedir.
Funotilla nedir?
 
Uluslararası IYT Yatçılık Eğitimleri’ni tamamlamış olan kaptanların, komodor tekne öncülüğündeki filomuz eşliğinde, tekne kiralama tecrübesi yaşamalarını ve denizdeki deneyimlerini arttırmalarını amaçlayan bir yelken festivalidir.

IYT Kaptanlık Ehliyeti, Nereden Alınır ?

Kaptanlık ehliyetini, dünyada 58 ülke tarafından kabul gören International Yacht Training Worldwide (IYT WW) eğitim müfredatını kullanarak profesyonel eğitmenlerimiz ile siz değerli müşterilerimize teorik ve pratik eğitimlerle veriyoruz...

Yelken Eğitimi Nereden Alınır, İstanbul & Muğla

Deniz araçlarına ilgi duyanların sayısı gün geçtikçe artmakta. Özellikle motorlu ve yelkenli yatlar ve tekneleri kullanmak isteyenler çareyi yelken eğitimi almakta buluyorlar. Peki yelken eğitimi nereden alınır? Sizlere İstanbul ve Muğla'da eğitim okulu bulunan One Yacht yelken okulu'nun mükemmel...

Yelken Okulu Fiyatları, Eğitim Ücretleri

Deniz tutkunları yat ve tekne sürmenin keyfini çok iyi bilirler. Yelkenli ya da motorlu tekneleri sürmek herkes için yeterince kolay değildir. Kolay gözükse de bu işi güvenilir bir şekilde yapmak için bazı eğitimler almak gerekmektedir...

IYT Yatçılık Eğitimi, İstanbul & Marmaris

Yatçılık deniz ve tekne severler arasında gittikçe popülerleşen bir akım haline gelmiş durumda. Deniz sporlarında kendini geliştirmek isteyenler, tekne sahipleri iyt yatçılık eğitimi almak için profesyonel eğitim veren kurumlar aramaktalar...

Yelken Kursu Fiyatları , İstanbul & Marmaris

Deniz aktiviteleri arasında sevilen bir yere sahip olan yelkencilik faaliyetleri gün geçtikçe popülerliğini arttırmaktadır. Her geçen gün yelken kursu arayanların sayısı hızla artmaktadır...

IYT Motoryat Ehliyeti Nasıl Alınır ?

IYT (International Yacht Training),tüm dünya da profesyonel olarak ya da eğlence amaçlı yelken ve denizcilik konusunda eğitimler ile kurslar veren, dünya da en çok kabul gören organizasyondur.