Whatsapp Canlı Destek Butonu

IYT Kaptanlık Ehliyeti, Nereden Alınır | oneyacht.org

Kaptanlık ehliyetini, dünyada 58 ülke tarafından kabul gören International Yacht Training Worldwide (IYT WW) eğitim müfredatını kullanarak profesyonel eğitmenlerimiz ile siz değerli müşterilerimize teorik ve pratik eğitimlerle veriyoruz.

Profesyonel olarak verilen yelkenli yat ve motoryat eğitimlerinin sonucunda sizlerin uluslararası sularda geçerli olan IYT kaptanlık ehliyeti sahibi olmanızı sağlıyoruz.

IYT Kaptanlık Ehliyeti

Uluslararası sularda sorun yaşamadan, dünyanın her yerinde özgüven ve bilgiye sahip bir şekilde, birçok devlet tarafından tanınan bir sertifikanız olduğu takdirde en çok tercih edilen ve güvenilir kaptan siz olabilirsiniz.

Dünyada en çok bilinen yachtmaster ehliyetine One Yacht ile sahip olabilirsiniz. Yachtmaster ehliyeti ile yeterli bilgi ve birikime, gerekli yeteneğe ve güvenilirliğe sahip olduğunuzu kanıtlamanız daha kolaydır.

Kaptanlık Eğitimlerimiz

Uluslararası yatçılık eğitimlerimize katılarak hayalinizdeki mesleğe ya da hobiye sahip olabilirsiniz.

Başlangıç eğitimlerimizden, Uluslararası Filo Kaptanlığı (IYT Flotilla Skipper) eğitimi ile 5 gün süresince lider bir tekne kaptanı eşliğinde teknenizi kullanabilirsiniz, teorik olarak bu eğitim diğer eğitimlerimizden olan Uluslarası Gezi Sınıfı Tekne Kaptanı (IYT Bareboat Skipper) eğitimi ile aynıdır fakat filo ile olmak deneyim kazanmanın en güvenli yoludur.

İki eğitim sonucunda aldığınız ehliyetler ile de, 78ft/ 24metre boyutlarında yat ile gündüz saatlerinde, uygun hava ve deniz koşulları sağlandığı takdirde 20 deniz mili uzaklığa kadar seyir gerçekleştirebilirsiniz.

Kaptanlık ehliyeti almak için yine Orta seviye eğitimlerimizden, Yachtmaster Kıyı Kaptanlığı (Yachtmaster Coastal) Eğitimini alarak 78ft/ 24 metre boyutlarında ki bir yat ile orta karar rüzgâr ve deniz koşullarında, 60 deniz mili uzaklığa kadar tekne ve yat ile seyir gerçekleştirebilirsiniz.

İleri seviye eğitimlerimiz ile de kaptanlık ehliyeti alabilirsiniz. Yachtmaster Açık Deniz Kaptanlığı (Yachtmaster Offshore ) eğitimi ile 5 gün boyunca denizcilik bilginizi en üst seviyelere çıkartarak, kıyıdan 150 deniz mili uzaklığa kadar seyir gerçekleştirebilirsiniz. Yacht Master Okyanus Kaptanlığı (Yachtmaster Ocean) eğitimi alarak dünyanın tüm okyanus ve denizlerinde tekne ve yat kullanabilirsiniz.

Ayrıca Avrupa'da tekne ve yat kiralamak için Uluslarası Yeterlilik Sertifikası (ICC) almanız gerekmektedir. Gezi Sınıfı Tekne Kaptanlığı (IYT Bareboat Skipper) eğitimini başarıyla tamamlayan değerli müşterilerimiz ICC sertifikasını da almaya hak kazanır.

IYT Kaptanlık ehliyeti almak ve eğitimlerimizi incelemek için buraya tıklayabilirsiniz.