Whatsapp Canlı Destek Butonu

Denizde her zaman öğrenecek yeni bilgiler ve edinilecek tecrübeler mevcuttur. Deneyimli bir kaptan dahi olsanız bilginizi bir üst seviyeye taşımanız için uzmanlık eğitimleri alabilirsiniz. Kendinizi geliştirmek istediğiniz konuda düzenlediğimiz atölyelere katılıp uzman eğitmenlerimiz yardımıyla tecrübe edinerek bilginizi arttırabilirsiniz.

KURUCU ORTAKLARIMIZ

Levent Baktır

Levent Baktır

Hem ticari yat hem de süper yat endüstrisinde mükemmel deneyime sahip usta bir denizcidir. Kariyerinde Filo Sorumlusu, Süper Yat Yenileme projelerinde Proje Müdürü ve daha sonra Palmarina Bodrum Genel Müdürlüğü yapmıştır. Aynı zamanda Xone Superyacht Group’un kurucusudur.

Mehmet Erem

Mehmet Erem

Yelkene ortaokul yaşlarında İstanbul Yelken Kulübü’nde başladı. Üniversite yıllarında çeşitli kulüplerde yelken eğitmeni ve antrenörü olarak görev yaptı. Dragos Yelken Kulübü, Heybeliada Su Sporları Kulübü, Yelken ve Amatör Denizciler Derneği (DADD) gibi birçok kulüp ve dernekte kurucu üyelik, eğitmenlik ve yönetim kurulu üyeliği yaptı. Denizcilik ve yelkenle ilgili birçok internet platformu kurucusu ve yöneticisidir. Kulak-Burun-Boğaz uzmanı olup ileri düzeyde İngilizce ve Fransızca bilmektedir.

Mert Demircan

Mert Demircan

Yelkenli Yatçılığa hobi olarak üniversite yıllarında başlamıştır. Yelken ve deniz tutkusunu en ileri seviyede eğitmenliğe kadar yükseltmiştir. Türkiye ve Akdeniz'deki birçok ülkede yaptığı seyirler ve İngiltere'de aldığı üst düzey eğitimlerle IYT ve RYA Yachtmaster Offshore ehliyetlerine ve IYT Yachtmaster Offshore Instructor belgesine sahiptir. İstanbul Erkek Lisesi'nden sonra Boğaziçi Üniversite'sinde Kimya Mühendisliği ve MBA bölümlerini bitirmiştir. Almanca ve İngilizce bilmektedir.

Gökhan Bayramoğlu

Gökhan Bayramoğlu

Hobi 16 Sportif Sınıfı teknelerde eski Dünya Şampiyonu olan Gökhan, hem Fransa’da hem de Türkiye’de yelken ve rüzgar sörfü eğitmeni olarak çalıştı. Yıldız Teknik Üniversitesi’nden mezun olup, birkaç yıl yelken yarışlarında eğitmen olarak yarıştı ve eğitim programlarını yönetti. Aynı zamanda Xone Racing Team’in de aktif bir üyesidir. Fransızca ve İngilizce bilmektedir.

EĞİTMENLER

Yasin Yücel

Yasin Yücel

Denizciliğe olan ilgisi onu gençlik yıllarında yelkenli teknelerle tanıştırdı. Yelkenli yatçılığa dair ulusal ve uluslararası kurumlardan birçok farklı eğitimler aldı. Kendi teknesini alarak bakım, onarım, idame ve teknik konularda tecrübe kazanma şansına sahip oldu. Çalışma hayatı boyunca yarı zamanlı olarak sürdürdüğü gezi yatçılığını 2018 yılından beri tam zamanlı olarak yapmaktadır. STCW ve Gemi adamı Belgelerine sahiptir.

Sergün Firidin

Sergün Firidin

Yelkene 12 yaşında Heybeliada Su Sporları Kulübü'nde lisanslı sporcu olarak başladı. Sırasıyla Optimist, Pirat ve Laser sınıflarında yarıştı. Halen yelkenli yatçılığa devam ediyor. STCW belgelerine sahiptir. Kokartlı rehber olup İngilizce ve İtalyanca bilmektedir.

Sinem Özgönenç

Sinem Özgönenç

2010 yılından beri yelken yapmaktadır. Yelkenli Yatçılığa İzmir'de eğitim koordinatörü olarak başlamış, ardından yatçılık eğitmenliği ile gerekli eğitimleri tamamlamıştır. Yat yarışlarına halen aktif olarak katılmakta olup Xone Racing Team'in de aktif üyesidir. One Yacht bünyesinde İzmir eğitim koordinatörü olarak görev yapmaktadır.

Kaan Özgönenç

Kaan Özgönenç

1988 yılından beri yelken yapmakta olan Kaan Özgönenç 1000’in üzerinde milli forma giyerek ülkemizi temsil etmiştir. Gençler ve büyükler 470 kategorilerinde 14 kez Türkiye Şampiyonu olarak, kırılması güç bir rekora imza atmıştır. 1997 Balkan Şampiyonası’nda Büyükler Kategorisi'nde Türkiye’ye tarihinin ilk altın madalyasını kazandırmıştır. 2002 yılından beri İzmir'de yetişkinlere yönelik yelken ve yatçılık eğitimleri vermekte olup, yat yarışlarına kursiyerler ile katılmaya devam etmektedir.

Alper Ulutaş

Alper Ulutaş

Ordu'nun küçük bir balıkçı kasabasında doğup büyüdü. 8 yaşında sahip olduğu kürekli ahşap teknesini yelkenliye çevirerek Karadeniz sularında amatörce yelken yaptı. Üniversite yıllarında profesyonel center board eğitimi alarak kariyerini bu yolda eğitim vermek üzerine değiştirdi ve Türkiye'nin yelken ve yatçılık dünyasında önde gelen insanları ile yollarını birleştirerek onların deneyimlerinden faydalandı. Karadeniz, Ege ve Akdeniz'de çeşitli charter firmalarında kaptanlık ve eğitmenlik yaptı. STCW ve IYT eğitmenlik belgelerine sahiptir.

Mesut Baykan

Mesut Baykan

Yelken ile ilkokul yıllarında Gemlik Yelken Kulübü'nde tanıştı. Optimist sınıfında başladıktan sonra Laser sınıfına geçerek bu kategorilerde yarıştı. Üniversite yıllarında İzmir'de centerboard sınıfı teknelerde eğitmenlik kariyerine adım attı. Üniversite eğitimini tamamlamasıyla beraber İstanbul’da yelken kulüplerinde eğitmen olarak görev aldı. İstanbul’da yat yarışlarına hem ekip üyesi hem de skipper olarak katıldı. Yelken eğitmenliği dışında Milli Eğitim Bakanlığı bünyesinde öğretmen olarak devam etmektedir. Stcw ve Ticari Yat kaptanlığı ehliyetlerine sahip olup İngilizce bilmektedir.

Bülent Tanyolaç

Bülent Tanyolaç

Yelken eğitimini 2002 yılında Ankara Yelken Kulübü'nde aldı. Sonraki yıllarda yönetim kurulunda da görev yaptığı AYK adına birçok yat yarışına lisanslı sporcu olarak katıldı. Gemi Adamı, IYT Yacht Master Coastal ve IYT eğitmen belgelerine sahiptir. ODTÜ Makina Mühendisliği bölümü mezunu olup TUSAŞ ve Airbus'da çalıştıktan sonra emekli olmuştur ve Bodrum'a yerleşmiştir. Yayınlanmış üç adet romanı bulunmaktadır.