Whatsapp Canlı Destek Butonu

ONE YACHT

Dünyada yaşanan gelişmeler sonucunda giderek yaygınlaşmakta olan Online Eğitim hepimizin hayatında önemli bir yer edindi. One Yacht olarak uyguladığımız IYT WW eğitim sistemi müfredatı teorik olarak oldukça zengin içeriği olan bir sistemdir. Siz de bu Eğitim Modeli kapsamında alacağınız eğitimlerin teorilerini evinizde tamamlayıp, pratik eğitimlerinize daha sonra devam edebilirsiniz.

EĞİTMEN ANTRENÖRLERİ

Levent Baktır

Levent Baktır

Hem ticari yat hem de süper yat endüstrisinde mükemmel deneyime sahip usta bir denizcidir. Kariyerinde Filo Sorumlusu, Süper Yat Yenileme projelerinde Proje Müdürü ve daha sonra Palmarina Bodrum Genel Müdürlüğü yapmıştır. Aynı zamanda Xone Superyacht Group’un kurucusudur.

EĞİTMENLER

Mehmet Erem

Mehmet Erem

Yelkene ortaokul yaşlarında İstanbul Yelken Kulübü’nde başladı. Üniversite yıllarında çeşitli kulüplerde yelken eğitmeni ve antrenörü olarak görev yaptı. Dragos Yelken Kulübü, Heybeliada Su Spor Kulübü-Yelken ve Amatör Denizciler Derneği (DADD) gibi birçok klüp ve dernekte kurucu üyelik, eğitmenlik ve yönetim kurulu üyeliği yaptı. Denizcilik ve yelkenle ilgili birçok internet platformu kurucusu ve yöneticisidir. Kulak-Burun-Boğaz uzmanı olup ileri düzeyde İngilizce ve Fransızca bilmektedir.

Mert Demircan

Mert Demircan

Yelkenli Yatçılığa hobi olarak üniversite yıllarında başlamıştır. Yelken ve deniz tutkusunu en ileri seviyede eğitmenliğe kadar yükseltmiştir. Türkiye ve Akdeniz'deki bir çok ülkede yaptığı seyirler ve İngiltere'de aldığı üst düzey eğitimlerle IYT ve RYA Yachtmaster Offshore ehliyetlerine ve IYT Yachtmaster Offshore Instructor belgesine sahiptir. İstanbul Erkek Lisesi'nden sonra Boğaziçi Üniversite'sinde Kimya Mühendisliği ve MBA bölümlerini bitirmiştir. Almanca ve İngilizce bilmektedir.

Gökhan Bayramoğlu

Gökhan Bayramoğlu

Hobi 16 Sportif Sınıfı teknelerde eski Dünya Şampiyonu olan Gökhan, hem Fransa’da hem de Türkiye’de yelken ve rüzgar sörfü eğitmeni olarak çalıştı. Yıldız Teknik Üniversitesi’nden mezun olup, birkaç yıl yelken yarışlarında eğitmen olarak yarıştı ve eğitim programlarını yönetti. Aynı zamanda Xone Racing Team’in de aktif bir üyesidir. Fransızca ve İngilizce bilmektedir.

Kerem Ertörer

Kerem Ertörer

Yelkenli teknelerle lisede, yelken kulübünde tanıştı. Üniversiteye girdikten sonra Türkiye’de bulunan çeşitli yelken okullarında eğitmenlik yaptı. Yurtiçi ve yurtdışında yelkenli gezi organizasyonlarında kaptanlık yaptı. Eğitmenlik serüvenin yanı sıra Ege ve Akdeniz’de gerçekleştirdiği uzun seyahatlerle tecrübelendi. Türkiye’de düzenlenen yat yarışlarında aktif olarak yarışan lisanslı bir sporcudur. STCW belgerine sahip ve IYT Yachtmaster Coastal Eğitmeni’dir.

Yasin Yücel

Yasin Yücel

Denizciliğe olan ilgisi onu gençlik yıllarında yelkenli teknelerle tanıştırdı. Yelkenli yatçılığa dair ulusal ve uluslararası kurumlardan birçok farklı eğitimler aldı. Kendi teknesini alarak bakım, onarım, idame ve teknik konularında tecrübe kazanma şansına sahip oldu. Çalışma hayatı boyunca yarı zamanlı olarak sürdürdüğü gezi yatçılığını son üç senedir tam zamanlı olarak yapmaktadır. STWC ve Gemi adamı Belgelerine sahiptir.

Sergün Firidin

Sergün Firidin

Yelkene 12 yaşında Heybeliada Su Sporları Kulübü'nde lisanslı sporcu olarak başladı. Sırasıyla Optimist, Pirat ve Laser sınıflarında yarıştı. Halen yelkenli yatçılığa devam ediyor. STWC belgelerine sahiptir. Kokartlı rehber olup İngilizce ve İtalyanca bilmektedir.

Sinem Özgönenç

Sinem Özgönenç

2010 yılından beri yelken yapmaktadır. Yelkenli Yatçılığa İzmir de eğitim koordinatörü olarak başlamış ardından Yatçılık eğitmenliği ile gerekli eğitimleri tamamlamıştır. Yat yarışlarına halen aktif olarak katılmakta olup Xone Racing Team de aktif üyesidir. One Yacht bünyesinde İzmir eğitim koordinatörü olarak görev yapmaktadır.

Kaan Özgönenç

Kaan Özgönenç

1988 yılından beri yelken yapmakta olan Kaan Özgönenç ,1.000’nin üzerinde milli forma giyerek ülkemizi temsil etmiştir. Gençler ve büyükler 470 kategorilerinde 14 kez Türkiye Şampiyonu olarak kırılması güç bir rekora imza atmıştır. 1997 Balkan Şampiyonası’nda Büyükler Kategorisinde Türkiye’ye tarihinin ilk altın madalyasını kazandırmıştır. 2002 yılından beri İzmir de yetişkinlere yönelik yelken ve yatçılık eğitimleri vermekte olup , yat yarışlarına kursiyerler ile katılmaya devam etmektedir.

Rıfat Öktem

Rıfat Öktem

1970'te ilk optimist olan Rıfat Öktem yıllar içinde Snipe, FD, Laser sınıfında aktif yelkenci olarak yarışmıştır. Yat hayatına 1990'da Marmaris'te başladı. Yat turizminde 10 yıl yat kaptanı olarak çalışmış ve Ayvalık-Antalya rotasında bütün koylarda demirlemiştir. Ayrıca TYF Yelken Antrenörlük belgesi olan Rıfat Kaptan birçok kez yat yarışlarında skipper olarak görev almıştır.

LOKASYONLAR

IYT Kaptanlık Ehliyeti, Nereden Alınır ?

Kaptanlık ehliyetini, dünyada 56 ülke tarafından kabul gören International Yacht Training Worldwide (IYT WW) eğitim müfredatını kullanarak profesyonel eğitmenlerimiz ile siz değerli müşterilerimize teorik ve pratik eğitimlerle veriyoruz. Profesyonal olarak verilen Yelkenli ve Motoryat eğitimlerinin sonucunda sizlerin uluslararası sularda geçerli olan IYT kaptanlık ehliyeti sahibi olmanızı sağlıyoruz.

Yelken Eğitimi Nereden Alınır, İstanbul & Muğla

Deniz araçlarına ilgi duyanların sayısı gün geçtikçe artmakta. Özellikle motorlu ve yelkenli yatlar ve tekneleri kullanmak isteyenler çareyi yelken eğitimi almakta buluyorlar. Peki yelken eğitimi nereden alınır? Sizlere İstanbul ve Muğla'da eğitim okulu bulunan One Yacht yelken okulu'nun mükemmel eğitim imkanlarından bahsedeceğiz. Yelken okulu ile ilgili kafalarda kalan tüm soru işaretlerini gidermeye çalışacağız.

Yelken Okulu Fiyatları, Eğitim Ücretleri

Deniz tutkunları yat ve tekne sürmenin keyfini çok iyi bilirler. Yelkenli ya da motorlu tekneleri sürmek herkes için yeterince kolay değildir. Kolay gözükse de bu işi güvenilir bir şekilde yapmak için bazı eğitimler almak gerekmektedir. Sizlere Türkiye'nin en iyi yelken okullarından olan One Yacht Yelken okulu hakkında bilgiler vereceğiz. İstanbul'da yer alan yelken okulları arasındaki en kaliteli seçenek olan oneyacht.org ile kısa sürede profesyonel bir yat kaptanı olabileceksiniz.

Yelken Kursu Fiyatları , İstanbul & Marmaris

Deniz aktiviteleri arasında sevilen bir yere sahip olan yelkencilik faaliyetleri gün geçtikçe popülerliğini arttırmaktadır. Her geçen gün yelken kursu arayanların sayısı hızla artmaktadır. Hal böyle olunca özellikle İstanbul ve Marmaris'te yer alan yelken okullarına talep artmış durumda. Neyse ki hem İstanbul'da hem de Mamaris'te okulu bulunan One Yacht var. Türkiye'nin en iyi yelken kursu ile tanışmaya artık çok yakınsınız.

IYT Motoryat Ehliyeti Nasıl Alınır ?

IYT (International Yacht Training),tüm dünya da profesyonel olarak ya da eğlence amaçlı yelken ve denizcilik konusunda eğitimler ile kurslar veren, dünya da en çok kabul gören organizasyondur. IYT Sertifikaları pek çok ülke ve denetmen tarafından kabul görmekte ve tanınmaktadır. One Yacht olarak IYT Motor. yat ehliyeti almanız için gerekli olan uluslararası sertifikayı sizlere sunuyoruz.

IYT Yatçılık Eğitimi, İstanbul & Marmaris

Yatçılık deniz ve tekne severler arasında gittikçe popülerleşen bir akım haline gelmiş durumda. Deniz sporlarında kendini geliştirmek isteyenler, tekne sahipleri iyt yatçılık eğitimi almak için profesyonel eğitim veren kurumlar aramaktalar. One Yacht olarak IYT (international yacht training) standartlarında verilen eğitimlerle Dünya standartlarında geçerli bir yat kaptanı olabilirsiniz.

BİZE ULAŞIN