Whatsapp Canlı Destek Butonu

Yelkenli Tekne Kiralarken Dikkat Edilecek En Önemli 5 Şey

Hazırlanmayı başaramazsanız, başarısızlığa hazırlanıyorsunuz demektir!

Benjamin Franklin'in neredeyse 300 yıl önce söylediği cümle hala neredeyse her şey için geçerli... Mükemmel dinlenme planında bile.

 Tekne turutatilinizin gerçekten unutulmaz olduğundan emin olmak için bir tekne kiralamaya karat vermeden önce bu beş şeyi düşünmenizi önerir.

1. Kiralama şirketi

Belki de hepsinden önemlisi Tekne kiralama şirketidir. Orta ölçekli şirketler genellikle daha kişisel bir yaklaşıma sahiptir, size bir VIP gibi davranırlar ve herhangi bir özel isteğiniz varsa daha esnek olurlar ve yeterince tekneye sahip değiller.

 Fakat Oneyacht büyük ölçekli tekne kiralama şirketleri kategorisindedir, aynı zamanda daha fazla tekne portföyüne sahiptir ve seçim yapabileceğiniz daha fazla fırsata sahip olacaksınız;

Her yıl portföylerine yenilerini ekledikleri için siz değerli deniz tutkunlarına yepyeni bir model deneme fırsatı sunmantadır. Tatilinizden bir hafta önce hayalinizdeki yatta teknik bir sorun ortaya çıksa bile, size bir alternatif sunabilir, hatta sizi daha büyük bir tekneye yükseltebilirler.

Oneyacht tekne kiralama şirketli olarak daha uzun süreli bir charter hizmeti, daha iyi bir teknik ekibe sahip olması, uygun tesislere ve daha iyi koşullarda teknelere sahip olma şansına sahiptir.

Bir şeyler ters giderse, kimi arayacağınızı ve ne kadar çabuk sizinle birlikte olabileceklerini kontrol edin.

Web sitesi olmayan tekne kiralamala şirketlerinden kaçının, yanıltıcı görünüm ve  önceden bir depozito ödemenizi isteyebilirler, bu bağlamda bundan sonra nelere dikkat edeceğinizi biliyorsunuz.

Tekne kiralama şirketinin (Charter) şirketinin sosyal ağlarda incelemeleri veya hayran sayfası olup olmadığını mutlaka kontrol edin ve bu size karar vermede avantaj saplayacaktır...

 

r

2. Yat, Tekne

Burada, hangi grupla seyahat ettiğinizi bilmeniz gerektiğini söyleyen olağan ve normal şeyleri atlayacağız, böylece teknede seyehat edeceğiniz kişiler ile  (arkadaşlar, çocuklar, aile) gönül rahatlığı ile tatilinizi yapabilirsiniz.

Yepyeni bir tekne kiralamadığınız sürece, nasıl göründüğünü görmek için gerçek resimli tekneleri aramaya çalışın (gerçekliğine ikna olun). Marinaya gelip teknenin on yaş daha yaşlı göründüğünü veya GPS çizicinin sadece salonda olduğunu öğrenmek kadar hayal kırıklığı yaratan bir şey yoktur ve bu bağlamda beğendiğiniz tekneye ikna olana kadar canlı görmenizi tavsiye ediyoruz

Bazen farklılıklar olabiliyor; ekipman ve ekstralarda gibi özellikler ve bunlara da ekstra ödeme yapmanızda sakınca yoktur.

Şirketler size zaten fiyata dahil olan bazı kolaylıklar sağlar, örneğin,ücretsiz bir bot motoru veya WiFi. Tekne kiralama fiyatına nelerin dahil olduğunu ve transit geçiş günlüğü, tekne depozitosu için ne kadar ekstra ödemeniz gerektiğini mutlaka kontrol edin.

 

 

3. Sigorta

Tekne check-in sırasında tekneyi hasarsız olarak iade ederseniz iade edilebilecek bir ön ödemeyi veya iade edilmeyen ön ödemeyi sigortasını satın almayı seçebilirsiniz .

Bunu yeterince vurgulamamız zor olabilir, ancak olası onarımların maliyetlerini göz önünde bulundurarak, sigortasız asla yola çıkmayız/çıkmamalıyı. Her zaman satın aldığınız sigortanın geçerliliğini kontrol edin. Tüm zararları karşılıyor mu, yoksa bazı durumlarda sorumlu olacak mısınız?

Bu soruları sorun; iyi bir seyahat acentesi veya tekne kiralama şirketi hızlı bir şekilde cevap vermelidir. Bir sigorta şirketinin karşılayamayacağı (lavabo, kayıp ekipman) hasarları karşılamak için iade edilmeyen ve iade edilebilir parçalardan oluşacak bir sigorta karışımı da olabilir.

 

 

Talihsizlik asla uzakta değildir

 

4. İncelemeler

Alabileceğiniz samimi görüşler, başkalarına ne düşündüklerini sormak veya tekne kiralama şirketinin incelemelerini okumaktır. Ayrıca kiralamak istediğiniz yatın diğer denizcilerden yorum alıp almadığını kontrol edin.

Bazı tekne modellerinde yanlış tasarım veya mühendislikle yapılmış kusurlar vardır;
Örneğin, bazı katamaran türleri, eksik flybridge nedeniyle yelken açarken sınırlı görüşe sahiptir...

Ek olarak, bazıları yuvarlanırken takılma eğiliminde olmalıdır ve bazı yüzme platformlarında hidrolikte kusurlar olabilir. İncelemeleri kiralama fiyatı ile birlikte değerlendirin. Daha eski ve daha az konfor sunan tekneler daha ucuz olmalıdır.

 

 

5. Marina

Arabayla fazladan otuz kilometre, aynı mesafeyi seyretmekle karşılaştırıldığınızda hiçbir şey değildir. Seyahatinizi planlayın ve rotanıza mümkün olduğunca yakın bir başlangıç ​​noktası seçin.

Bu bağlamda denizin ve tatilinizin tadını çıkarmak için daha fazla zamanınız olacak ve ana yat limanına dönerken daha az endişe duyacaksınız.

Marina, müşterileri için otoparkta herhangi bir indirim sunuyorlarsa, kiralama şirketinizle veya seyahat acentenizle görüşün kendileri bu konu hakkında sizlere yardımcı olacak ve ipuçlarını yakalabilirsiniz...