Whatsapp Canlı Destek Butonu


 Yunanistan dahil 58 ülkede geçerli olan IYT ehliyeti ile uluslararası kaptan olmanın tadını çıkartabilirsiniz. Uluslararası IYT yatçılık eğitimini tamamlayan kaptanlar Yunan Adaları'nda yelken seyri yapmanın keyfini özgürce çıkartabilir.  Yelkenli tekne tatilinizin keyfini arttırmak için sizlere Güney Yunan Adaları'ndan oluşan örnek bir rota belirledik. Pruvanız neta olsun!

 

1.GÜN: Turgutreis Marina’da, öğleden sonra itibarıyla tekneye yerleşebilirsiniz. Seyahat programı yapılır, tekne hakkında teknik bilgileri içeren brifing verilir. Bu arada liman formaliteleri ve alışveriş tamamlandıktan sonra limandan ayrılabilirsiniz.

2.GÜN: Kos (36°53'42"N - 027°18'06"E)
Limana çok yakın olan Lambi Plajı'nda kısa bir yüzme keyfi yaşayabilirsiniz. Kos, en iyi gece hayatına sahip adalardan biridir. Nafklirou adı verilen barlar sokağı oldukça kalabalık, canlı ve renkli bir sokaktır.

3.GÜN: Nisiros, Simi (36°38'12"N - 027°51'06"E)
Erken saatlerde Nisiros Adası'na doğru rota oluşturabilirsiniz. Yolda Giali Adası'nda kısa bir yüzme molası verebilirsiniz. Nisiros'ta 1422'de patlayan yanardağ hala aktiftir. Kraterin kıyısındaki Nikea Köyü mozaikli bir meydan ve bembeyaz sokaklardan oluşur. Opsiyonel tura katılarak hala aktif olan ve yeraltında kaynayan gazların gözlemlenebildiği krater çevresini gezmek mümkündür.
Simi Adası'na yakın bir koyda verilen öğle yemeği ve yüzme molasının ardından, akşama doğru Simi Limanı'na geçiş yapabilirsiniz. Neo-klasik döneme ait sıralanmış evleri olan sahili ve daha iç kısımlardaki mahalleleri, çam ve meşe ormanlarının bolca olduğu koylarıyla bir doğa harikası olan Simi Adası'na bayılacaksınız.

4.GÜN: Rodos (36°27'00"N - 028°13'54"E)
Sabah erken saatlerde 12 Adalar grubunun en büyük yüzölçümüne sahip adası olan Rodos'a harekete geçebilirsiniz. Avrupa'daki en iyi korunmuş ve en büyük Ortaçağ şehrine sahip olması, ayrıca yıl boyu ortalama 300 gün güneş görmesi sebebiyle oldukça popüler bir tatil merkezidir. Hala 12 metre kalınlığındaki surlarla çevrili durumdaki bu eski Ortaçağ Kenti'nin dar ve taş döşemeli sokaklarında yapılan bir yürüyüş insana Ortaçağ'a geri gitmiş hissi verir.

5.GÜN: Datça, Kargı (36°43'12"N - 027°41'24"E)
Datça’ya doğru erken saatlerde hareket edebilirsiniz. Türkiye'ye girişi Datça gümrüğünden yapabilirsiniz. Hava temizliği ile dünya sıralamasında bulunan Datça’da dilediğiniz bir koyda demirleyebilirsiniz.

6.GÜN: İnce Burun, Palamut Bükü (36°39'42"N - 027°40'30"E)
Güne, Knidos İnce Burun'a doğru seyir ile başlayabilirsiniz. Kahvaltı ve yüzme molası verebilir, arkasından öğle yemeği ve yüzme molası için Palamut Bükü'ne geçebilirsiniz. Akşam yemeğini ve konaklamayı Knidos'ta yapabilirsiniz. Knidos; bilim, mimarlık ve sanatta gelişmiş bir kentti. Şehirdeki kalıntıları görmek için sahilde kısa bir yürüyüş yapabilirsiniz.

7.GÜN: Karaada, Poyraz Limanı (36°59'12"N - 027°27'28"E)
Erken saatlerde Karaada'ya doğru seyre çıkabilirsiniz. Kahvaltı ve yüzme molası Poyraz Limanı'nda verilir. Burası adanın güney tarafına bakan, turkuaz rengi sulara sahip çok güzel bir koydur. Akşam yemeği ve geceleme için Turgutreis Limanı'na dönüş yapabilirsiniz.

 

 

 

IYT Kaptanlık Ehliyeti, Nereden Alınır ?

Kaptanlık ehliyetini, dünyada 58 ülke tarafından kabul gören International Yacht Training Worldwide (IYT WW) eğitim müfredatını kullanarak profesyonel eğitmenlerimiz ile siz değerli müşterilerimize teorik ve pratik eğitimlerle veriyoruz...

Yelken Eğitimi Nereden Alınır, İstanbul & Muğla

Deniz araçlarına ilgi duyanların sayısı gün geçtikçe artmakta. Özellikle motorlu ve yelkenli yatlar ve tekneleri kullanmak isteyenler çareyi yelken eğitimi almakta buluyorlar. Peki yelken eğitimi nereden alınır? Sizlere İstanbul ve Muğla'da eğitim okulu bulunan One Yacht yelken okulu'nun mükemmel...

Yelken Okulu Fiyatları, Eğitim Ücretleri

Deniz tutkunları yat ve tekne sürmenin keyfini çok iyi bilirler. Yelkenli ya da motorlu tekneleri sürmek herkes için yeterince kolay değildir. Kolay gözükse de bu işi güvenilir bir şekilde yapmak için bazı eğitimler almak gerekmektedir...

IYT Yatçılık Eğitimi, İstanbul & Marmaris

Yatçılık deniz ve tekne severler arasında gittikçe popülerleşen bir akım haline gelmiş durumda. Deniz sporlarında kendini geliştirmek isteyenler, tekne sahipleri iyt yatçılık eğitimi almak için profesyonel eğitim veren kurumlar aramaktalar...

Yelken Kursu Fiyatları , İstanbul & Marmaris

Deniz aktiviteleri arasında sevilen bir yere sahip olan yelkencilik faaliyetleri gün geçtikçe popülerliğini arttırmaktadır. Her geçen gün yelken kursu arayanların sayısı hızla artmaktadır...

IYT Motoryat Ehliyeti Nasıl Alınır ?

IYT (International Yacht Training),tüm dünya da profesyonel olarak ya da eğlence amaçlı yelken ve denizcilik konusunda eğitimler ile kurslar veren, dünya da en çok kabul gören organizasyondur.