Whatsapp Canlı Destek Butonu


 Yunanistan dahil 58 ülkede geçerli olan IYT ehliyeti ile uluslararası kaptan olmanın tadını çıkartabilirsiniz. Uluslararası IYT yatçılık eğitimini tamamlayan kaptanlar Yunan Adaları'nda yelken seyri yapmanın keyfini özgürce çıkartabilir.  Yelkenli tekne tatilinizin keyfini arttırmak için sizlere Güney Yunan Adaları'ndan oluşan örnek bir rota belirledik. Pruvanız neta olsun!

 

1.GÜN: Turgutreis Marina’da, öğleden sonra itibarıyla tekneye yerleşebilirsiniz. Seyahat programı yapılır, tekne hakkında teknik bilgileri içeren brifing verilir. Bu arada liman formaliteleri ve alışveriş tamamlandıktan sonra limandan ayrılabilirsiniz.

2.GÜN: Kos (36°53'42"N - 027°18'06"E)
Limana çok yakın olan Lambi Plajı'nda kısa bir yüzme keyfi yaşayabilirsiniz. Kos, en iyi gece hayatına sahip adalardan biridir. Nafklirou adı verilen barlar sokağı oldukça kalabalık, canlı ve renkli bir sokaktır.

3.GÜN: Nisiros, Simi (36°38'12"N - 027°51'06"E)
Erken saatlerde Nisiros Adası'na doğru rota oluşturabilirsiniz. Yolda Giali Adası'nda kısa bir yüzme molası verebilirsiniz. Nisiros'ta 1422'de patlayan yanardağ hala aktiftir. Kraterin kıyısındaki Nikea Köyü mozaikli bir meydan ve bembeyaz sokaklardan oluşur. Opsiyonel tura katılarak hala aktif olan ve yeraltında kaynayan gazların gözlemlenebildiği krater çevresini gezmek mümkündür.
Simi Adası'na yakın bir koyda verilen öğle yemeği ve yüzme molasının ardından, akşama doğru Simi Limanı'na geçiş yapabilirsiniz. Neo-klasik döneme ait sıralanmış evleri olan sahili ve daha iç kısımlardaki mahalleleri, çam ve meşe ormanlarının bolca olduğu koylarıyla bir doğa harikası olan Simi Adası'na bayılacaksınız.

4.GÜN: Rodos (36°27'00"N - 028°13'54"E)
Sabah erken saatlerde 12 Adalar grubunun en büyük yüzölçümüne sahip adası olan Rodos'a harekete geçebilirsiniz. Avrupa'daki en iyi korunmuş ve en büyük Ortaçağ şehrine sahip olması, ayrıca yıl boyu ortalama 300 gün güneş görmesi sebebiyle oldukça popüler bir tatil merkezidir. Hala 12 metre kalınlığındaki surlarla çevrili durumdaki bu eski Ortaçağ Kenti'nin dar ve taş döşemeli sokaklarında yapılan bir yürüyüş insana Ortaçağ'a geri gitmiş hissi verir.

5.GÜN: Datça, Kargı (36°43'12"N - 027°41'24"E)
Datça’ya doğru erken saatlerde hareket edebilirsiniz. Türkiye'ye girişi Datça gümrüğünden yapabilirsiniz. Hava temizliği ile dünya sıralamasında bulunan Datça’da dilediğiniz bir koyda demirleyebilirsiniz.

6.GÜN: İnce Burun, Palamut Bükü (36°39'42"N - 027°40'30"E)
Güne, Knidos İnce Burun'a doğru seyir ile başlayabilirsiniz. Kahvaltı ve yüzme molası verebilir, arkasından öğle yemeği ve yüzme molası için Palamut Bükü'ne geçebilirsiniz. Akşam yemeğini ve konaklamayı Knidos'ta yapabilirsiniz. Knidos; bilim, mimarlık ve sanatta gelişmiş bir kentti. Şehirdeki kalıntıları görmek için sahilde kısa bir yürüyüş yapabilirsiniz.

7.GÜN: Karaada, Poyraz Limanı (36°59'12"N - 027°27'28"E)
Erken saatlerde Karaada'ya doğru seyre çıkabilirsiniz. Kahvaltı ve yüzme molası Poyraz Limanı'nda verilir. Burası adanın güney tarafına bakan, turkuaz rengi sulara sahip çok güzel bir koydur. Akşam yemeği ve geceleme için Turgutreis Limanı'na dönüş yapabilirsiniz.