Whatsapp Canlı Destek Butonu

IYT Motoryat Ehliyeti Nasıl Alınır | oneyacht.org

IYT (International Yacht Training),tüm dünya da profesyonel olarak ya da eğlence amaçlı yelken ve denizcilik konusunda eğitimler ile kurslar veren, dünya da en çok kabul gören organizasyondur. IYT Sertifikaları pek çok ülke ve denetmen tarafından kabul görmekte ve tanınmaktadır.


One Yacht olarak IYT Motoryat ehliyeti almanız için gerekli olan uluslararası sertifikayı sizlere sunuyoruz.

Uluslarası IYT Motoryat Ehliyeti

Dünyada 56 ülke tarafından kabul gören International Yacht Training Worldwide eğitim müfredatını kullanarak profesyonel eğitmenlerimiz ile siz değerli müşterilerimize teorik ve pratik eğitimler veriyoruz.

Profesyonel olarak verilen Yelkenli ve Motor yat eğitimlerinin sonucunda sizlerin uluslararası motor yat ehliyetine sahip olmanızı sağlıyoruz. One Yacht olarak İstanbul, Göcek ve Malta olmak üzere 3 farklı merkezde IYT Worldwide Yatçılık programını uyguluyoruz.

IYT Worldwide Yatçılık eğitmeni yetiştirme yetkisine sahip Türkiye’de ki tek okul olan XOe Yacht olarak uluslararası sularda geçerli olan sertifikaları almanıza olanak sağlıyoruz.

Uluslararası sularda geçerli yatçılık eğitimlerimiz; başlangıç eğitimleri, orta seviye eğitimler ve ileri seviye eğitimler olarak 3'e ayrılmaktadır. Başlangıç eğitimlerimiz içerisinde bulunan Uluslararası Gezi Sınıfı Tekne Kaptanı Eğitimi ( IYT Bareboat Skipper ) alarak sizde motor yat kaptanlığı yapabilirsiniz. Bu eğitim yeni başlayanlar için değildir, bu ehliyeti almak isteyenlerin öncesinde Telsiz Operatörlüğü belgesine sahip olmaları gerekmektedir.

Eğitimimiz 36 saat sürmektedir ve belgeyi almak için gereken şartlardan birisi olan 200 deniz mili yol yapma şartını bu eğitim esnasında kazanmış olacaksınız.

Motoryat Kaptanlığı

78 ft / 24 metre boyutlarında bir yat kullanmak için Uluslararası Gezi Sınıfı Tekne Kaptanı Eğitimi’ni tamamlamanız gerekmektedir. Alacağınız sertifika ile kıyıya 20 mil uzaklığa kadar motor yat ile seyir gerçekleştirebilirsiniz.

Akdeniz ve Batı Hint adalarında tekne kiralayabilir, gündüz saatlerinde, uygun hava ve deniz koşullarında Kaptanlık (Skipper) yapabilirsiniz. Orta seviye eğitimlerimiz arasında bulunan Yacth Master Kıyı Kaptanlığı ( Yacht Master Coastel ) eğitimimiz ile kıyıdan 60 deniz mili uzaklığa kadar hobi amaçlı yelkenli ve motoryat kaptanlığı yapabilirsiniz.

İleri seviye eğitimlerimizden Yacht Master Açık Deniz Kaptanlığı (Yacht Master Offshore ) sertifikası ile kıyıdan 150 deniz mili uzaklığa kadar hobi amaçlı motor yat ve yelkenliler ile seyir gerçekleştirebilirsiniz.

Yacht Master Okyanus Kaptanlığı (Yacht Master Ocean) ile uluslararası sularda dilediğiniz her yerde motor yat ve yelkenlilerde hobi amaçlı seyir gerçekleştirebilirsiniz. Hayalinizde ki iyt motor yat ehliyeti için eğitimlerimizi inceleyebilirsiniz ve bizimle iletişim kurabilirsiniz.

IYT Kaptanlık Ehliyeti, Nereden Alınır ?

Kaptanlık ehliyetini, dünyada 58 ülke tarafından kabul gören International Yacht Training Worldwide (IYT WW) eğitim müfredatını kullanarak profesyonel eğitmenlerimiz ile siz değerli müşterilerimize teorik ve pratik eğitimlerle veriyoruz...

Yelken Eğitimi Nereden Alınır, İstanbul & Muğla

Deniz araçlarına ilgi duyanların sayısı gün geçtikçe artmakta. Özellikle motorlu ve yelkenli yatlar ve tekneleri kullanmak isteyenler çareyi yelken eğitimi almakta buluyorlar. Peki yelken eğitimi nereden alınır? Sizlere İstanbul ve Muğla'da eğitim okulu bulunan One Yacht yelken okulu'nun mükemmel...

Yelken Okulu Fiyatları, Eğitim Ücretleri

Deniz tutkunları yat ve tekne sürmenin keyfini çok iyi bilirler. Yelkenli ya da motorlu tekneleri sürmek herkes için yeterince kolay değildir. Kolay gözükse de bu işi güvenilir bir şekilde yapmak için bazı eğitimler almak gerekmektedir...

IYT Yatçılık Eğitimi, İstanbul & Marmaris

Yatçılık deniz ve tekne severler arasında gittikçe popülerleşen bir akım haline gelmiş durumda. Deniz sporlarında kendini geliştirmek isteyenler, tekne sahipleri iyt yatçılık eğitimi almak için profesyonel eğitim veren kurumlar aramaktalar...

Yelken Kursu Fiyatları , İstanbul & Marmaris

Deniz aktiviteleri arasında sevilen bir yere sahip olan yelkencilik faaliyetleri gün geçtikçe popülerliğini arttırmaktadır. Her geçen gün yelken kursu arayanların sayısı hızla artmaktadır...

IYT Motoryat Ehliyeti Nasıl Alınır ?

IYT (International Yacht Training),tüm dünya da profesyonel olarak ya da eğlence amaçlı yelken ve denizcilik konusunda eğitimler ile kurslar veren, dünya da en çok kabul gören organizasyondur.