Whatsapp Canlı Destek Butonu

IYT Motoryat Ehliyeti Nasıl Alınır | oneyacht.org

IYT (International Yacht Training),tüm dünya da profesyonel olarak ya da eğlence amaçlı yelken ve denizcilik konusunda eğitimler ile kurslar veren, dünya da en çok kabul gören organizasyondur. IYT Sertifikaları pek çok ülke ve denetmen tarafından kabul görmekte ve tanınmaktadır.


One Yacht olarak IYT Motoryat ehliyeti almanız için gerekli olan uluslararası sertifikayı sizlere sunuyoruz.

Uluslarası IYT Motoryat Ehliyeti

Dünyada 56 ülke tarafından kabul gören International Yacht Training Worldwide eğitim müfredatını kullanarak profesyonel eğitmenlerimiz ile siz değerli müşterilerimize teorik ve pratik eğitimler veriyoruz.

Profesyonel olarak verilen Yelkenli ve Motor yat eğitimlerinin sonucunda sizlerin uluslararası motor yat ehliyetine sahip olmanızı sağlıyoruz. One Yacht olarak İstanbul, Göcek ve Malta olmak üzere 3 farklı merkezde IYT Worldwide Yatçılık programını uyguluyoruz.

IYT Worldwide Yatçılık eğitmeni yetiştirme yetkisine sahip Türkiye’de ki tek okul olan XOe Yacht olarak uluslararası sularda geçerli olan sertifikaları almanıza olanak sağlıyoruz.

Uluslararası sularda geçerli yatçılık eğitimlerimiz; başlangıç eğitimleri, orta seviye eğitimler ve ileri seviye eğitimler olarak 3'e ayrılmaktadır. Başlangıç eğitimlerimiz içerisinde bulunan Uluslararası Gezi Sınıfı Tekne Kaptanı Eğitimi ( IYT Bareboat Skipper ) alarak sizde motor yat kaptanlığı yapabilirsiniz. Bu eğitim yeni başlayanlar için değildir, bu ehliyeti almak isteyenlerin öncesinde Telsiz Operatörlüğü belgesine sahip olmaları gerekmektedir.

Eğitimimiz 36 saat sürmektedir ve belgeyi almak için gereken şartlardan birisi olan 200 deniz mili yol yapma şartını bu eğitim esnasında kazanmış olacaksınız.

Motoryat Kaptanlığı

78 ft / 24 metre boyutlarında bir yat kullanmak için Uluslararası Gezi Sınıfı Tekne Kaptanı Eğitimi’ni tamamlamanız gerekmektedir. Alacağınız sertifika ile kıyıya 20 mil uzaklığa kadar motor yat ile seyir gerçekleştirebilirsiniz.

Akdeniz ve Batı Hint adalarında tekne kiralayabilir, gündüz saatlerinde, uygun hava ve deniz koşullarında Kaptanlık (Skipper) yapabilirsiniz. Orta seviye eğitimlerimiz arasında bulunan Yacth Master Kıyı Kaptanlığı ( Yacht Master Coastel ) eğitimimiz ile kıyıdan 60 deniz mili uzaklığa kadar hobi amaçlı yelkenli ve motoryat kaptanlığı yapabilirsiniz.

İleri seviye eğitimlerimizden Yacht Master Açık Deniz Kaptanlığı (Yacht Master Offshore ) sertifikası ile kıyıdan 150 deniz mili uzaklığa kadar hobi amaçlı motor yat ve yelkenliler ile seyir gerçekleştirebilirsiniz.

Yacht Master Okyanus Kaptanlığı (Yacht Master Ocean) ile uluslararası sularda dilediğiniz her yerde motor yat ve yelkenlilerde hobi amaçlı seyir gerçekleştirebilirsiniz. Hayalinizde ki iyt motor yat ehliyeti için eğitimlerimizi inceleyebilirsiniz ve bizimle iletişim kurabilirsiniz.